

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 50 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 2.6 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Input Bias Current | 25 pA |
| Nominal Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Voltage Gain | 160 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 139 dB |
| Input Voltage Noise Density | 11 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Zero-Drift Amplifiers |
Stock: 5322
Distributors
pcbx
Unit Price$2.24627
Ext.Price$2.24627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.24627 | $2.24627 |
| 10 | $1.69004 | $16.90040 |
| 25 | $1.55173 | $38.79325 |
| 50 | $1.47354 | $73.67700 |
| 100 | $1.39930 | $139.93000 |
| 300 | $1.33984 | $401.95200 |
| 500 | $1.28289 | $641.44500 |
| 1000 | $1.10592 | $1105.92000 |
